REKLAMA
Znaleziono 6218 wyników
CTPark Warsaw South z kolejnym najemcą z branży oponiarskiejartykuł
Pokaż artykuł
CTPark Warsaw South z kolejnym najemcą z branży oponiarskiej
Firma IPOS Maciej Szczepanik, największa na Mazowszu przechowalnia oraz dystrybutor kół i opon samochodowych, wynajęła blisko 2 700 mkw. przestrzeni magazynowej w CTPark Warsaw South. Tym samym marka z branży automotive skonsolidowała swoje dotychczasowe powierzchnie w jednej lokalizacji. Od teraz jej główna siedziba będzie znajdować się w podwarszawskim Mszczonowie.
Rusza budowa wielkiego kompleksu magazynowo-przemysłowego CTPark Warsaw West [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa wielkiego kompleksu magazynowo-przemysłowego CTPark Warsaw West [WIZUALIZACJE]
Deweloper i inwestor CTP rozpoczyna budowę kompleksu magazynowo-przemysłowego w podwarszawskich Wiskitkach, w powiecie żyrardowskim. CTPark Warsaw West będzie czwartą inwestycją firmy zlokalizowaną w województwie mazowieckim.
Polska zyska, Niemcy stracą miejsca pracy. Duży producent AGD rozbuduje fabrykę pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Polska zyska, Niemcy stracą miejsca pracy. Duży producent AGD rozbuduje fabrykę pod Łodzią
Po złych informacjach dotyczących zwolnień w branży AGD w Polsce, w tym dotyczących Łodzi (ponad 1100 osób straci pracę w likwidowanej fabryce BEKO Europe), tym razem mamy bardzo dobre i optymistyczne wiadomości.
CTP stawia na Polskę i zapowiada kolejne inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
CTP stawia na Polskę i zapowiada kolejne inwestycje
W 2024 roku Grupa CTP dostarczyła na rynek ponad 1,2 mln mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CEE, w tym 360 974 metrów kwadratowych w Polsce, z czego 92 proc. było skomercjalizowane w momencie ukończenia. Dominującymi najemcami są firmy 3PL (30 proc.), produkcyjne (21 proc.) i motoryzacyjne (16 proc.). Portfel nieruchomości Grupy wzrósł do 13,3 mln mkw., a udział Polski wynosi 6 proc.
Polska firma DECORA SA rozbuduje za 170 mln zł fabrykę w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma DECORA SA rozbuduje za 170 mln zł fabrykę w Wielkopolsce
DECORA SA, polska firma z 30-letnią historią, notowana na warszawskiej GPW, ogłasza największą inwestycję w swojej historii. Spółka przeznaczy 170 mln zł na rozbudowę zakładu produkcyjnego w Środzie Wielkopolskiej. Nowa hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych zostanie wyposażona w zaawansowane linie technologiczne, co pozwoli na znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych w strategicznych segmentach podłóg winylowych SPC oraz ścian mineralnych.
Włoska firma Gruppo Sigel stawia na Sosnowiecartykuł
Pokaż artykuł
Włoska firma Gruppo Sigel stawia na Sosnowiec
Firma Gruppo Sigel Poland wynajęła blisko 3700 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w REINO IO Park Sosnowiec. Przeniesienie lokalizacji do nowego magazynu pozwoliło firmie sprostać wymaganiom klientów z branży AGD oraz meblarskiej. Za proces poszukiwania nowej lokalizacji, negocjacje i przygotowanie strategii najmu Gruppo Sigel odpowiedzialni byli eksperci agencji doradczej Cushman & Wakefield.
W Katowicach ruszyła budowa nowego parku handlowego [WIZULIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach ruszyła budowa nowego parku handlowego [WIZULIZACJE]
Mieszkańcy Katowic zyskają nowe centrum zakupowe. W dzielnicy Piotrowice, na części terenu po dawnych zakładach firmy Famur, powstanie Fabryka Park. Budowa parku handlowego już się rozpoczęła. Będzie to pierwsza część inwestycji, która docelowo zajmie powierzchnię 6 ha.
W Warszawie trwa budowa 130-metrowego biurowca Skyliner II [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa budowa 130-metrowego biurowca Skyliner II [FILMY]
W Warszawie trwa budowa kolejnego wieżowca. Karimpol buduje na Woli, przy Rondzie Daszyńskiego 130-metrowej wysokości biurowiec Skyliner II, który zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Łącznie cały kompleks przy ul. Prostej 67 zaoferuje 73 tys. mkw. powierzchni wynajmu.
Co dalej z dokończeniem realizacji najwyższego wieżowca w Poznaniu?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z dokończeniem realizacji najwyższego wieżowca w Poznaniu?
Jeden z najbardziej spektakularnych projektów architektonicznych w stolicy Wielkopolski wkrótce wyjdzie z długotrwałego impasu, który niepokoił branżę nieruchomości komercyjnych. Po wielu miesiącach uderzającej ciszy na placu budowy monumentalnego drapacza chmur AND2, na horyzoncie pojawia się realna szansa na dokończenie inwestycji.
W Krakowie Warimpex buduje nowy biurowiec Mogilska 35 Office [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie Warimpex buduje nowy biurowiec Mogilska 35 Office [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Firma dewelopersko-inwestycyjna Warimpex po raz kolejny postawiła na Kraków. W stolicy Małopolski trwa budowa kolejnego biurowca tej firmy – Mogilska 35 Office o powierzchni ok. 11 000 mkw. z terminem oddania budynku przewidzianym na pierwszą połowę 2023 roku.
Przy dworcu Poznań Główny powstaje apartamentowiec Kolejova1 z 55-metrową wieżą [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Przy dworcu Poznań Główny powstaje apartamentowiec Kolejova1 z 55-metrową wieżą [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W Poznaniu powstaje nowa, duża inwestycja na terenie tzw. "Wolnych Torów". Przy ulicy Kolejowej 1, na Łazarzu swoją nową inwestycję Kolejova1 realizuje firma Novaform Polska.
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osób
Na Dolnym Śląsku, pod Środą Śląską, w odległości kilkunastu kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstaje nowy zakład produkcyjny amerykańskiego koncernu PepsiCo, który produkować będzie chipsy Lay's i Lay’s Oven Baked oraz nachosy Doritos. Będzie to największy i najbardziej zrównoważony środowiskowo obiekt PepsiCo w Europie.
W powstającej pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowej elektrociepłowni gazowej uruchomiono już kotłownię szczytowo-rezerwowąartykuł
Pokaż artykuł
W powstającej pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowej elektrociepłowni gazowej uruchomiono już kotłownię szczytowo-rezerwową
Nowa kotłownia szczytowo-rezerwowa została już oddana do eksploatacji. To kolejny ważny etap inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Za 90 mln euro Mondi wybudowało w Polsce największą fabrykę opakowań tekturowych w Europieartykuł
Pokaż artykuł
Za 90 mln euro Mondi wybudowało w Polsce największą fabrykę opakowań tekturowych w Europie
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie mazowieckim. Mondi, światowy lider branży opakowaniowej i papierniczej wybudował w Mszczonowie (powiat żyrardowski) największą fabrykę opakowań tekturowych w Europie. Wartość inwestycji wyniosła 90 milionów euro.
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska rozbudowuje fabrykę pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska rozbudowuje fabrykę pod Poznaniem
Firma Wavin Polska S.A. intensywnie rozwija swój zakład produkcyjny w Buku pod Poznaniem. W ramach rozbudowy powstają kolejne linie produkcyjne, a równolegle trwa rekrutacja nowych pracowników – zarówno z doświadczeniem, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z pracą w przemyśle. Dynamiczny rozwój zakładu to efekt rosnącego znaczenia firmy na rynku budowlano-infrastrukturalnym. Wavin, część międzynarodowego koncernu Orbia, jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w swojej branży. Inwestycja w Buku jest podzielona na kilka etapów i potrwa do 2026 roku.
Pół miliarda złotych na strategiczną inwestycję w Szczecinie. Polska i Korea uruchomią produkcję kolejowych platform wojskowychartykuł
Pokaż artykuł
Pół miliarda złotych na strategiczną inwestycję w Szczecinie. Polska i Korea uruchomią produkcję kolejowych platform wojskowych
Na Pomorzu Zachodnim, w Szczecinie zrealizowana zostanie jedna z największych polsko‑koreańskich inwestycji ostatnich lat. W okręgu przemysłowym Kaszubia powstanie zakład produkujący platformy kolejowe do transportu ciężkiego sprzętu wojskowego. To projekt o wartości sięgającej 500 mln zł, który – jak ustalił portal money.pl – ma stworzyć kilkaset nowych miejsc pracy i realnie wzmocnić zdolności transportowe Sił Zbrojnych.
Mondelēz zainwestuje 620 mln złotych w fabrykę ciastek w Płońskuartykuł
Pokaż artykuł
Mondelēz zainwestuje 620 mln złotych w fabrykę ciastek w Płońsku
Mondelēz International zainwestuje 620 milionów złotych w płońską fabrykę ciastek, gdzie od prawie pięciu dekad powstają kultowe w Polsce Delicje Szampańskie. Dzisiaj fabryka produkuje także inne marki słodkich wypieków m.in. ciastka Milka czy Lubisie.
Kolejna duża inwestycja GLP w woj. śląskim. Firma z branży automotive pierwszym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża inwestycja GLP w woj. śląskim. Firma z branży automotive pierwszym najemcą
GLP rozpoczęło budowę swojego drugiego centrum logistycznego w Lędzinach. Budynek będzie miał docelowo 40 tys. mkw. powierzchni, a pierwszym najemcą została firma D&H Engineering specjalizująca się w zaawansowanej obróbce elementów metalowych dla sektora automotive.
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy pod Wrocławiem. Znana, polska firma zbrojeniowa zatrudni blisko 100 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Powstaną kolejne nowe miejsca pracy pod Wrocławiem. Znana, polska firma zbrojeniowa zatrudni blisko 100 osób
Dolny Śląsk wyrasta na jednego z kluczowych graczy w procesie modernizacji Sił Zbrojnych RP. Podwrocławski zakład PIT-RADWAR S.A. w Czernicy, specjalizujący się w produkcji zaawansowanych systemów łączności wojskowej, przeżywa bezprecedensową falę zamówień.
[Gdańsk] Inpro sprzedało ponad 60 proc. mieszkań w Kwartale Uniwersyteckimartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Inpro sprzedało ponad 60 proc. mieszkań w Kwartale Uniwersyteckim
Spółka Inpro, jeden z wiodących trójmiejskich deweloperów, sprzedała ponad 60 proc. mieszkań na osie...
REKLAMA